AXION BIOSYSTEMS Açıklama

CytoSMART Technologies artık Axion BioSystems in bir parçasıdır. Amacımız, hücrelerinizin karmaşık biyolojisini yakalamanıza yardımcı olmaktır. Hücresel büyüme ve ölümün kinetiklerini izlemek veya uyarılabilir hücrelerin aktivitesini kaydetmek; canlı hücre tahlil teknolojimiz, analizi hızlı ve zahmetsiz hale getirmek için invazif olmayan bir şekilde, gerçek zamanlı olarak ve yazılım araçlarıyla kaydetmenize yardımcı olabilir.

Tüm ürünler ve uygulama verileri yalnızca araştırma amaçlıdır ve insanlarda tanısal veya terapötik kullanımlar için tasarlanmamıştır.

Yaşam bilimleri araştırma deneyimini geliştirmek için tasarlanmış yenilikçi görüntüleme sistemleri

Hızlı ilerleme

CytoSMART, kompakt, hızlı görüntüleme donanımını bulut tarafından desteklenen güçlü görüntü analizi algoritmalarıyla birleştiren, kinetik canlı hücre görüntülemede yenilikçidir. Sistemlerimiz, sağlam, yüksek kaliteli veriler oluşturmak için otomatik hızlandırılmış mikroskopi ve görüntü tabanlı hücre sayımı kullanır.

AXION BIOSYSTEMS Sık Sorulan Sorular

Omni nasıl çalışır?

Numuneler bir LED kullanılarak aydınlatılır ve numune tablasının altına konumlandırılan hareketli bir kamera ile kaydedilir. Aydınlık alan edinimi sırasında, kamera örnek sahneyi tarar ve bir dizi ardışık görüntü alır. Tam bir parlak alan taraması, yaklaşık 7850 anlık görüntü oluşturur. Bunlar, 86 mm × 124 mm yüzey alanına sahip bir görüntü oluşturmak üzere birleştirilmiştir. Floresan görüntüleri elde ederken, kullanıcılar kuyu içinde tanımlanmış bir konumun kaç tane anlık görüntüsünün kaydedileceğini seçebilir. Görüntüler, görüntü analiz algoritmalarımız veya üçüncü taraf yazılımlarımız kullanılarak analiz edilebilecekleri Bulut a yüklenir

Ne tür görüntü analiz modülleri kullanabilirim?

Omni şu modüllerle uyumludur: Brightfield/floresan Hücre Birleşimi Analizi Algoritması, Scratch Tahlili (yani toplu hücre göçü) Analiz Algoritması, Klonojenik Tahlil Algoritması ve Floresan Nesne Sayımı. Kullanıcılar her zaman ham verileri indirme ve üçüncü taraf yazılımlarda kendi analizlerini gerçekleştirme seçeneğine sahiptir.

Kayıt aralığını belirtebilir miyim?

Aralık oranını 1 saat - 24 saat arasında belirtebilir veya tek bir tarama gerçekleştirmeyi seçebilirsiniz.

CytoSMART Omni nin büyütme oranı nedir?

Büyütme, 10x objektifli bir mikroskobun büyütmesine eşittir.

Ne tür görüntü analizi algoritmaları kullanabilirim?

Bulutta birleşme, toplu hücre göçü ve koloni oluşumu analizi mevcuttur. Kişisel görüntü analizi için tüm görüntüler ve videolar da indirilebilir.

Omni platformu bir hücre kültürü inkübatörü içinde kullanılabilir mi?

Evet, Omni sistemleri bir hücre kültürü inkübatörü içinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Donanım ve elektronik aksam 5-40°C de ve %20-95 nem aralığında çalışabilir.

Görüntü analizi yapmak için hücrelerimi etiketlemem gerekiyor mu?

Hayır, görüntü analizi algoritmalarımız etiketlenmemiş hücreleri değerlendirmek için tasarlanmıştır, bu nedenle hücrelerinize (toksik) boyalar eklemeniz gerekmez. Bu, hücrelerinizin non-invaziv analizini sağlar.

CytoSMART® Omni yi çalıştırmak için bir bilgisayar gerekli midir?

Evet, aygıt yalnızca USB3.0 bağlantı noktasına sahip (CytoSMART tan da satın alınabilir) Windows tabanlı bir bilgisayarla kullanılabilir. Veri depolama ve analiz için CytoSMART® Cloud a bağlanabilmek için bir WiFi veya kablolu ethernet bağlantısı gereklidir.

Hangi kültür kapları CytoSMART Omni ile uyumludur?

55 mm den (ışık arkının yüksekliği) daha alçak olan herhangi bir kültür kabı taranabilir. Ancak, taramanın boyutu 86 x 124 mm ile sınırlıdır ve normal kuyucuklu bir plakaya veya T175 flaska uygundur. Daha büyük kapları görüntülemek isterseniz, tüm yüzeyi yakalayamazsınız.

CytoSMART Omni neden bulut tabanlı bir cihazdır?

CytoSMART Omni ile oluşturulan çok büyük miktarda veri nedeniyle taramalar CytoSMART® Bulutuna yüklenir. Gigabaytlarca veriyi depolamak ve analiz etmek için, bulut tabanlı depolama ve analize kıyasla çok daha pahalı olan üst düzey bir yerel bilgisayara ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca, CytoSMART Cloud, en güvenli bulut platformlarından biri olan Microsoft Azure tarafından desteklenmektedir. Bu, verilerinizin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlar ve veri paylaşımı üzerinde sıkı kontrol sahibi olmanızı sağlar.

CytoSMART Omni yi nasıl temizlerim?

Cihazı tüy bırakmayan mendil ve %70 etanol veya izopropil alkol (IPA) kullanarak temizleyin. Cihazı temizlemek için aseton kullanmayınız. Cihaz otoklavlanamaz.

CytoSMART Omni bir temiz odada kullanılabilir mi?

Evet, %70 etanol veya IPA ile sterilize edildikten sonra cihaz temiz odada kullanılabilir

Hangi kültür kapları Omni sistemleriyle uyumludur?

55 mm en(ışık arkının yüksekliği) daha alçak olan tüm şeffaf kültür kapları taranabilir. Bazı örnekler arasında 6 ila 384 kuyulu plakalar, Petri kutuları ve T25 ila T225 şişeleri bulunur. Kullanıcılar, tarama alanının boyutunun 86 mm × 124 mm ile sınırlı olduğunu unutmamalıdır.

CytoSMART Omni FL ile hangi floresan boyaların kullanılması önerilir?
Floresan boyanın uyarma ve emisyon spektrumları Omni FL nin floresan filtrelerine karşılık geldiği sürece birçok farklı floresan boya kullanılabilir (yeşil – uyarma: 452/45 nm, emisyon: 512/23 nm; kırmızı – uyarma: 561/14 nm, emisyon: 630/90 nm). Bazı örnekler, yeşil kanal için kalsein-AM ve yeşil flüoresan proteini (GFP) ve kırmızı kanal için propidyum iyodür (PI) ve kırmızı flüoresan proteinidir (RFP).

Floresan boyanın cihazın optik filtre özelliklerine uyması esastır. Ayrıca boyanın canlı hücreler için toksik olmamasını sağlamak önemlidir.

CytoSMART Lux nedir?

CytoSMART Lux, bir inkübatörün içinden canlı hücrelerin otomatik yüksek kaliteli görüntülerini yakalamak için parlak alan ve floresan mikroskopi kullanan kompakt bir dijital mikroskoptur. Numuneler bir LED kullanılarak aydınlatılır ve numune tablasının altına konumlandırılan sabit bir kamera ile kaydedilir. Görüntüler, görüntü analiz algoritmalarımız veya 3. taraf yazılımlarımız kullanılarak analiz edilebilecekleri CytoSMART Cloud a yüklenir.

Ne tür görüntü analiz modülleri kullanabilirim?

CytoSMART Lux şu modüllerle uyumludur: parlak alan/floresan Hücre Birleşimi Analiz Algoritması, Scratch Assay (yani toplu hücre göçü) Analiz Algoritması ve Floresan Nesne Sayımı. Kullanıcılar her zaman ham verileri indirme ve 3. taraf yazılımlarda kendi analizlerini gerçekleştirme seçeneğine sahiptir.

CytoSMART Lux platformu bir hücre kültürü inkübatörü içinde kullanılabilir mi?

Evet, CytoSMART Lux sistemleri bir hücre kültürü inkübatörü içinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Donanım ve elektronik aksam 5 – 40°C de ve %20 – 95 nem arasında çalışabilir.

Hangi kültür kapları CytoSMART Lux sistemleriyle uyumludur?

55 mm den (ışık arkının yüksekliği) daha alçak olan tüm şeffaf kültür kapları taranabilir. Bazı örnekler arasında 6 ila 384 oyuklu plakalar, Petri kapları, T25 ila T225, mikroakışkan çipler ve Petri kapları yer alır.


CytoSMART Lux3 BR nedir?

CytoSMART Lux3 BR, canlı hücrelerin yüksek kaliteli görüntülerini yakalamak için parlak alan ve dijital faz kontrast mikroskobu kullanan ters çevrilmiş bir dijital mikroskoptur. Kompakt boyutundan dolayı mikroskop, doğrudan standart bir hücre kültürü inkübatörü içine yerleştirilebilir ve hücre sağlığından ve canlılığından ödün vermeden uzun süreli görüntüleme deneyleri gerçekleştirmeye olanak tanır.

CytoSMART Lux3 BR nin uygulamaları nelerdir?

CytoSMART Lux3 BR uygulamaları, hücre canlılığının ve hücre farklılaşmasının izlenmesini, küresel ve organoid karakterizasyonunu, hücre morfolojisi analizini ve tek hücre izlemeyi içerir ancak bunlarla sınırlı değildir. İlaç keşfi, immünoloji, doku mühendisliği, kanser ve kök hücre araştırmaları alanlarındaki araştırmacılar canlı hücre görüntülemeden yararlanabilir.

CytoSMART Lux3 BR nin büyütme oranı nedir?

CytoSMART Lux3 BR, sabit 10× objektif ve 20× dijital yakınlaştırma ile gelir.

Hangi görüntü analizi algoritmaları kullanılabilir?

Hücre birleşimi, çizik analizi ve koloni tespiti şu anda görüntü analizi yazılım paketinin bir parçasıdır. Kullanıcılar her zaman ham görüntü verilerini indirme ve kendi analizlerini gerçekleştirme seçeneğine sahiptir.

Görüntü analizi yapmak için hücreleri etiketlemem gerekiyor mu?

Hayır, görüntü analizi algoritmalarımız etiketsiz ekranlarda ve tahlillerde kullanılmak üzere optimize edilmiştir, bu nedenle kültürünüze herhangi bir floresan veya kolorimetrik boya eklemeniz gerekmez, bu da hücrelerin invazif olmayan bir analizini sağlar.

Hangi kültür kapları CytoSMART Lux3 BR ile uyumludur?
CytoSMART Lux3 BR, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli farklı kültür kaplarının ve şişelerinin izlenmesine olanak tanır:
>> T flasklar: T-25 ten T-250 ye kadar
>> Tek kuyulu, çok kuyulu plakalar (6 – 384 kuyulu plakalar)
>> Mikroakışkan çipler
>> Hücre kültürü tüpleri
>> Petri kapları
>> Slaytlar.

Kayıt aralığını belirtebilir miyim?

Görüntüler önceden tanımlanmış aralıklarla kaydedilebilir. Yeni bir deneyin başlangıcında, aralık oranını 5 dakika - 12 saat arasında herhangi bir yerde belirleyebilirsiniz.

Cihazı nasıl temizlerim?

Cihazın tüy bırakmayan mendiller ve %70 etanol veya izopropanol kullanılarak temizlenmesi kolaydır. Cihazı temizlemek için aseton kullanmayınız. Lütfen cihazın otoklavlanamayacağını unutmayın. Etanol veya izopropanol ile sterilize edildikten sonra cihaz temiz odada kullanılabilir.

CytoSMART Lux3 FL nedir?
CytoSMART Lux3 FL, bir parlak alan ve iki flüoresan kanal (yeşil ve kırmızı) ile donatılmış, küçük bir flüoresan canlı hücre görüntüleme mikroskobudur. Cihaz, gerçek zamanlı, hızlandırılmış filmler oluşturmak için yüksek kaliteli floresan görüntüler çekerek kullanıcıların dinamik hücresel süreçleri yüksek özgüllükle izlemesine olanak tanır. Deneysel verilere CytoSMART Cloud aracılığıyla uzaktan erişilebilir ve analiz edilebilir.
CytoSMART Lux3 FL yi hangi uygulamalar için kullanabilirim?
CytoSMART Lux3 FL uygulamaları, bunlarla sınırlı olmamak üzere, hücre canlılığının izlenmesini, transfeksiyon verimliliğinin ölçülmesini, ortak kültürlerin araştırılmasını ve dinamik hücresel süreçlerin incelenmesini içerir. İlaç keşfi, doku mühendisliği, immünoloji, immünoterapi ve kanser araştırmaları alanlarında çalışan araştırmacılar, floresan canlı hücre görüntülemeden yararlanabilir.


CytoSMART Lux3 FL LED in yoğunluğunu kontrol etmek mümkün müdür?
Evet, kullanıcıların tercihlerine göre kırmızı ve yeşil floresan kanalları için LED yoğunluğunu ayarlamak mümkündür.
Yazılım gereksinimleri nelerdir?
CytoSMART Lux3 FL uzak işlevi, bulut tabanlı yazılım üzerinde çalışır. Bu bulut ortamında, görüntüler ve videolar saklanır ve kullanıcıya özel oturum açma bilgileri kullanılarak bunlara erişilebilir. Sınırsız veri depolamanın yanında, CytoSMART Bulut portalında otomatik görüntü analizi yapılabilir.
Hangi kültür kapları CytoSMART Lux3 FL ile uyumludur?
CytoSMART Lux3 FL, çok çeşitli farklı kültür tabaklarının ve şişelerinin izlenmesine olanak tanır, örneğin: T-flasklar (T-25 ila T-250), tek kuyulu, çok kuyulu plakalar (6 - 384 kuyulu plakalar) ), mikroakışkan çipler, düz tüpler, Petri kapları ve slaytlar. Bu kapsamlı bir liste değildir, bu nedenle tercih ettiğiniz ekipman bu listede yoksa lütfen bizimle iletişime geçin.
CytoSMART Lux3 FL büyütme oranı nedir?
CytoSMART Lux3 FL, sabit 10x objektif ve 20x dijital yakınlaştırma ile gelir.
CytoSMART Lux3 FL ile hangi floresan boyaların kullanılması önerilir?
Floresan boyanın uyarım ve emisyon spektrumları Lux3 FL nin floresan filtrelerine karşılık geldiği sürece birçok farklı floresan boya kullanılabilir (yeşil - uyarma: 452/45 nm, emisyon: 512/23 nm; kırmızı - uyarma: 561/14 nm, emisyon: 630/90 nm). Bazı örnekler, yeşil kanal için yeşil floresan proteini (GFP) ve Hücre İzleyici yeşili ve kırmızı kanal için kırmızı floresan proteini (RFP), PI ve Hücre İzleyici Turuncu dur.